Główna ODYSSEY - DEBATY OKSFORDZKIE DLA EDUKACJI MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

imageOddysey00222 października 2019 w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie online z przedstawicielami Instytutu Geofizyki PAN. Wykład na temat zagospodarowania zlewni górskich poprowadził dr Jerzy Giżejewski.

imageOddysey001To jeden z elementów projektu, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła - ODYSSEY - DEBATY OKSFORDZKIE DLA EDUKACJI MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH. Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ jest koordynowany właśnie przez Instytut Geofizyki PAN. Ma trwać od września 2019 roku do marca 2021 roku. Oprócz naszej szkoły uczestniczy w nim 8 innych polskich szkół oraz szkoły z Estonii, Serbii i Grecji.

W ramach projektu 10 uczniów z klas 2c i 2a LO weźmie udział w 5 lekcjach online prowadzonych przez specjalistów z Instytutu Geofizyki PAN. Będą ćwiczyli umiejętności debatowania. Poznają merytoryczne treści tematów wskazanych w 5 pakietach edukacyjnych dostarczonych przez organizatora. W maju 2020 roku uczniowie wezmą udział w Festiwalu Debat, który odbędzie się w Warszawie.

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Wasilewska, nauczyciel geografii.