Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Konkursy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego – czas podsumowań


Jubileuszowa edycja tej prestiżowej imprezy już za nami. 28.02.2020 podczas gali upamiętniającej 50-lecie Zespołu Szkół nr 2, która miała miejsce w Ełckim Centrum Kultury w Ełku, wręczono laureatom i wyróżnionym dyplomy i nagrody w różnych formułach i kategoriach.

 


KONKURS RECYTATORSKI

Szkoły podstawowe:

I miejsce   - Zuzanna Horodko – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego  w Woszczelach

II miejsce -Julia Sarnacka – Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku

III miejsce - Patrycja Orłowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku           

wyróżnienia:

     - Mikołaj Torebko –Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku   

   - Igor Grajewski – Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce (ex æquo) – Joanna Zalewska – I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku,

               - Iza Opacka – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

II miejsce - Oliwia Roszkowska Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie

III miejsce -Natalia Auron – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Wyróżnienia:

   - Klaudia Frąckiewicz – I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w   Ełku

                       - Julita Kunda – I Liceum Ogólnokształcące S. Żeromskiego w Ełku

- Mateusz Staszek – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

Szkoły podstawowe – SOLIŚCI

I miejsce – Milena Święcicka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku

II miejsce -Oliwia Tyc –Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

III miejsce (ex æquo) – Nadia Maliszewska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku

                 - Weronika Miezianko –Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

Szkoły ponadpodstawowe – SOLIŚCI

I miejsce - Maciej Janiszewski –Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku w Ełku

II miejsce -Izabela Aniszczyk – Bursa Szkolna w Ełku

III miejsce - Oliwia Łoś – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Wyróżnienia:

            -Magdalena Dominiuk – Bursa Szkolna w Ełku      

            -Barbara Grzesiuk – I Liceum Ogólnokształcące .S. Żeromskiego w Ełku

                 - Natalia Kulbacka – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Szkoły ponadpodstawowe – ZESPOŁY

I miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

-Ewa Żmijewska

-Maja Laskowska

-Karol Korolczuk

-Jakub Łochowski

- Rafał Wołyniec

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku:

-Zofia Kozłowska

-Natalia Rant

KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU OBCYM

Język rosyjski:

I miejsce – Bovkun Daniil – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

II miejsce – Zlatkowska Sofiia – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku

Język angielski:

I miejsce – Gajda Natalia – Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku

Język niemiecki:

I miejsce – Rutkowska Iga – Zespół Szkół Samorządowych w Ełku Szkoła Podstawowa

II miejsce – Bożek Kinga – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

KONKURS PIÓREM WYRAŻONE 2020

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Dominika Sabasińska –Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku

II miejsce – Zuzanna Horodko –Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Woszczelach

III miejsce – Karolina Fotyga – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twradowskiego w Woszczelach

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Julia Kalska – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

II miejsce – Jankowski Krystian – Bursa Szkolna w Ełku

III miejsce – Julia Kuczyńska – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Wyróżnienia:

                                   - Martyna Olszewska – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

-Mateusz Brzeziński – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

KONKURS HISTORYCZNY

szkoły podstawowe

                        Wyróżnienie – Maria Olszewska: Szkoła Podstawowa w Stradunach

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Szkoły podstawowe:

                        Wyróżnienie – Szymon Harasim – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w   Ełku

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Kinga Konopko – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku

II miejsce – Paulina Kuskowska – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku          

III miejsce – Paulina Sulewska – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

KONKURS PLASTYCZNY

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Alicja Wrzosek – Szkoła Podstawowa In. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

Wyróżnienia:

- Oliwia Walendziak –Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

- Natalia Jenczelewska – Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce- Weronika Żuk – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

II miejsce – Marzena Bałdyga – Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

III miejsce – Weronika Budnik – Zespół Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku

Wyróżnienia:

- Weronika Komosińska – Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku

- Izabella Milewska – Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku

Dziękujemy uczestnikom, wyróżnionym i laureatom, ich opiekunom za dostarczenie nam szeregu wzruszeń. Słuchać, czytać i patrzeć – to było niezwykłe doświadczenie. Dziękujemy jurorom, którzy, pracując w komisjach, pokazali, że i dla nich Konkurs był duchowym i artystycznym przeżyciem.

Przypominamy, że o powodzeniu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego zawsze decydowały osoby i instytucje wspierające go, obejmujące honorowy patronat nad nim - Prezydent Miasta Ełk, Starosta Powiatu Ełckiego, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, pozyskane środki finansowe od wcześniej wymienionych osób, różnych instytucji, w tym Stowarzyszenia „Inicjatywa”, Ełckiego Centrum Kultury.

Baczyński04

Baczyński01

.

Małgorzata Ladzińska, nauczyciel w Zespole Szkół nr 2

im. K. K. Baczyńskiego w Ełku,

prezes Stowarzyszenia

na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży

"Inicjatywa"



© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media