Instagram-iconpicasa_btn facebook_btn yt_btn

Główna Osiągnięcia sportowe Nasi koszykarze na finałach rozgrywek XII Licealiady

SAM 1250Drużyna koszykarzy z Zespołu Szkół nr 2 w Ełku brała udział w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim. W dniach 27 - 29.05.2014, w Gorlicach odbyła się XII Ogólnopolska Licealiada w koszykówce chłopców, w której udział wzięli mistrzowskie szkoły ponadgimnazjalne z 15 województw, a wśród nich Zespół Szkół nr 2 w Ełku (mistrz woj. warmińsko-mazurskiego). W rozgrywkach tych uczniowie "Białego" dotarli do ćwierćfinału i zajęli ostatecznie 7 miejsce.

 

Skład naszej drużyny:
Steczkowski Szymon – II A
Łowczyk Maciej – II G
Mocarski Marcin – II E
Hartung Samuel – II G
Walak Paweł – II D2
Twardowski Konrad – II E
Kaczerewski Mateusz – IIA
Gontarski Sebastian – I G
Dolewa Paweł – IID2
Ciszewski Jakub – I G

Opiekun: Barbara Brodowska
Piotr Augustynowicz

SAM 1259SAM 1261

Komunikat końcowy:

XII OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W KOSZYKÓWCE CHŁ.
GORLICE 27 - 29.05.2015 r.
grupa A
Gorlice – Ełk 50 : 69(10:19,10:13,12:15,18:22) 1. Ełk 2 4 149:104
Skarżysko K. – Ełk 54 :80(14:13,9:40,9:13,19:14) 2. Gorlice 2 3 141:128
Gorlice – Skarżysko K. 91 :59(27:8,17:20,29:17,18:14) 3. Skarżysko K.2 2 113:171
grupa B
Wałbrzych – Białystok 54 : 38(19:6,9:11,17:10,9:11) 1. Dąbrowa G. 3 6 205:145
Włocławek – Dąbrowa G.57 : 61(15:16,14:14,16:14,12:17) 2. Wałbrzych 3 5 184:163
Włocławek – Wałbrzych 58 : 80(13:21,15:21, 23:11,7:27) 3. Włocławek 3 4 178:201
Białystok – Dąbrowa G. 38 : 77(15:19,10:20,2:19,11:19) 4. Białystok 3 3 136:194
Białystok – Włocławek 60 : 63(11:11, 10:15,20:11,12:16,7:10)
Dąbrowa G. – Wałbrzych 67: 50(15:17, 26:17, 17:10, 9:6)
grupa C
Kraków – Łódź 56 : 63(11:13,10:12, 14:17,21:21)1. Pruszków 3 6 175:142
Pruszków – Prudnik 50 : 41(14:6,17:15,7:13,12:7) 2. Kraków 3 4 183:177(1,15)
Pruszków – Kraków 61 : 50(16:14,14:10,14:10,17:9) 3. Łódź 3 4 169:177(1,04)
Prudnik – Łódź 57 : 55(19:10,11:11,17:14,10:20) 4. Prudnik 3 4 151:182(0,83)
Kraków - Prudnik 77 : 53(27:6,24:18,18:10,8:19)
Łódź – Pruszków 51 : 64(8:18,20:22,14:10,9:14)
grupa D
Sopot – Kościan 59 : 21(9:8,18:1,19:5, 13:7) 1. Sopot 3 6 196:92
Oświęcim – Stalowa W. 39 : 70(10:16,11:24,13:14,13:16) 2. Stalowa W. 3 5 175:163
Sopot – Oświęcim 72 : 26(13:8,26:6,16:7,17:5) 3. Oświęcim 3 4 121:195
Stalowa W. – Kościan 60 : 39(10:12,17:13, 19:5, 14:9) 4. Kościan 3 3 113:175
Stalowa W. – Sopot 45 : 85(19:18, 7:20,14:17,10:30)
Kościan – Oświęcim 53 : 56(9:13,21:16,15:15,8:12)
ćwierćfinały:
Gorlice – Pruszków 34 : 102(8:23,9:22,10:23,7:34)
Dąbrowa G.– Stalowa W. 77 : 60(17:19,24:20,20:12,16:9)
Ełk– Kraków 62 : 89(21:25,9:22,17:16,15:26)
Sopot – Wałbrzych 55 : 42(10:14,15:9,18:10,12:9)
o miejsca 9-15 :
Włocławek – Kościan 87 : 60(25:17,18:18,20:11,24:14)
Oświęcim – Białystok 56 : 78(17:24,12:24,15:9,12:21)
Skarżysko K. – Prudnik 36 : 57(11:17,8:20,7:10,10:20)
o miejsca 13-15 :
Kościan – Skarżysko K. 52 : 31(5:10,9:8,22:3,16:10)
o miejsca 9-12 :
Włocławek – Prudnik 63 : 58(19:10,16:14,20:19,8:15)
Białystok – Łódź 39 : 94(16:22,11:23,6:22,6:27)
o miejsca 5-8 :
Gorlice – Wałbrzych 85 : 103(19:22, 23:33,21:26, 22:22)
Ełk – Stalowa W. 67 : 90 (21:25, 16:15, 13:27, 17:23)

półfinały:
Kraków – Sopot 66 :68 (13:26,13:14,28:10,12:18)
Pruszków – Dąbrowa G. 62 : 77 (20:17, 12:23, 16:14, 6:29)
o XIII miejsce:
Oświęcim – Kościan 50 :54 (12:21,6:12,9:15, 23:6)
o XI miejsce:
Prudnik – Białystok 50 :44 (6:11,10:10,15:9, 15:14)
o IX miejsce:
Włocławek – Łódź 60 : 70 (15:18,13:16, 18:18, 14:18)
o VII miejsce:
Gorlice – Ełk 54: 86 (17:19,10:14,8:30,11:23)
o V miejsce:
Stalowa W. - Wałbrzych 68 : 82 (17:22, 13:27,19:16, 19:17)
o III miejsce:
Kraków – Pruszków 76:62 (22:13,9:18,19:17,28:12)
o I miejsce:
Sopot – Dąbrowa G. 66 : 44 (32:11, 10:7,12:9, 12:17)
klasyfikacja końcowa:
1. V Liceum Ogólnokształcące w Sopocie(trener: Mateusz Bieszke)
2. Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej (trener: Maciej Glik)
3. VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie(trener: Marcin Klatka)
4. ZSOi Sportowych w Pruszkowie(trener: Wojciech Rogowski, Eryk Maciejak)
5. Zespół Szkół nr. 4 w Wałbrzychu(trener: Paweł Domoradzki)
6. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli(tr: Roman Prawica)
7.Zespół Szkół nr. 2 w Ełku(trener: Barbara Brodowska)
8. I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach (trener: Tadeusz Zimowski)
9. SMS Liceum Ogólnokształcące MG 13 w Łodzi (tr: Robert Zając, Piotr Zych)
10. I Liceum Ogólnokształcące we Włocławku(trener: Bartłomiej Wiśniewski)
11. Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku(trener: Marcin Łakis)
12. VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku (trener: Mariusz Bartoszewicz)
13. I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie(trener: Maja Grzymała)
14. PZ nr. 2 SOMSiT w Oświęcimiu ( trener: Artur Styła)
15. I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku Kamiennej(tr:Dawid Brzozowski)
najlepszy zawodnik Licealiady :
Szymon Daszke (Sopot)
król rzutów za 3 pkt :
Paweł Walak (Ełk) 17 x/5 meczów

SAM 1264SAM 1269
Michał Kuboszek (Dąbrowa G.) 16 x/6 meczów
król strzelców :
Paweł Walak (Ełk) 126 pkt/5 meczów =25,2 pkt/mecz
Stanisław Kiszka (Kościan) 105 pkt/6 meczów =17,5 pkt/mecz
Kamil Łacny (Gorlice) 85 pkt/5 meczów =17 pkt/mecz
Kacper Majka (Kraków) 96 pkt/6 meczów =16 pkt/mecz
król rzutów wolnych:
Dominik Rajczak (Dąbrowa G.) 9/11 (81,8 %)

SAM 1274

 



© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media