Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Wolontariat Wolontariusze SKC uczestnikami projektu ,, Serce od serca’’

20190417 122210W środę 17 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Tego dnia Ełckie Amazonki przekazały poduszeczki w kształcie serca, kobietom po mastektomii, które przebywają w szpitalu Pro - Medica w Ełku na oddziale chirurgii. Poduszki-serca są podawane pacjentkom  natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił, wspierając rehabilitację.

W spotkaniu uczestniczyli: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, prezes Pro-Medica Andrzej Bujnowski, jak również wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku wraz z opiekunem Hanną Gutowską.

Poduszeczki uszyły Panie z Pisanicy, które działają pod nazwą Pasjonatki z Mazur, Ełckie Amazonki częściowo dofinansowały projekt, natomiast wypełnieniem kulką silikonową                            i wykończeniem zajęli się wolontariusze.

                                                                                                              Hanna Gutowska© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media