Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

JComments is not installed
Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły

50 Lat Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego

Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku 

 

Drodzy Absolwenci,

Rodzice,
Uczniowie,
Przyjaciele i Partnerzy szkoły,
Państwo, w których sercu i pamięci zapisaliśmy się,

to wyjątkowy zaszczyt, ale też ogromna radość móc poinformować wszystkich Państwa, że 28 lutego 2020 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusz

50-lecia istnienia Zespołu Szkół nr im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,
25-lecia Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego
15-lecia działalności Szkolnego Koła Caritas.

Dla nas wszystkich to szczególna okazja, by dać świadectwo czasom, ludziom, sprawom.

Pragniemy przywołać okoliczności, w jakich powstawała szkoła, jak się zmieniała na tle burzliwej, trudnej, ale i pięknej historii kraju, regionu, powiatu, miasta, przywołać ludzi, którzy kształtowali ideały, wartości, dziś przez nas, ich spadkobierców, podtrzymywane.
Pragniemy przywołać obrazy z życia szkoły, z naszego wspólnego życia, codzienne trudy, ale także sukcesy, smutki i radości.
Pragniemy zatrzymać się, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy na różnych etapach istnienia naszej szkoły byliśmy i jesteśmy współtwórcami jej wyjątkowej historii i zawsze będziemy częścią jej społeczności.
Uznaliśmy, że najlepiej oddadzą to słowa: „...wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad"( Paulo Coelho), dlatego stały się mottem podjętych działań Jubileuszowych.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej szkoły . Sukcesywnie będziemy zamieszczać informacje, zdjęcia, filmy, materiały dokumentujące życie szkoły na przestrzeni tych pięćdziesięciu lat. Zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie tej wirtualnej monografii. Wszelkie informacje można wysyłać na adres mailowy szkoły  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

 

    • 27 lutego 2020 (czwartek)- godz. 19:00 Msza święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 
      ul. Grodzieńska 6
    • 28 lutego 2020 (piątek)- od godz. 11:00 Główne uroczystości jubileuszowe w Ełckim Centrum Kultury (Sala Zebra)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą celebrować z nami to ważne dla nas wydarzenie

Społeczność Szkolna

24. 02.2020 rozpoczęliśmy przesłuchania do XXV Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego. Mottem konkursu są słowa Paula Coelho: "...wszystko, co uczynimy w życiu zostawia jakiś ślad." Jubileuszowa edycja ma inny przebieg. Konkursowe eliminacje będą odbywały się w dniach 24.02.2020 - 28.02.2020 r.

Na początek Konkurs recytatorski – recytacja dwóch utworów: wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz prozy lub poezji na temat: „Człowiek przed lustrem swoich czasów”

Ponieważ wspominamy początki, należy podkreślić, że swój talent w przeszłości potwierdzili, zostając laureatami na   I Centralnym Konkursie Poezji K. K. Baczyńskiego we Wrocławiu w 1995 roku, Ewa Organek i Marcin Pyciak, rok później Agnieszka Płócienniczak zdobyła tam wyróżnienie, a w 1999 Marek Dec zajął III miejsce.

Honorowym Patronatem Konkurs objęli Prezydent Miasta Ełk, Starosta Powiatu Ełckiego, Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty.

Konkurs jest współfinansowany przez Prezydenta Miasta Ełk, Starostę Powiatu Ełckiego, Ełckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

Biały przyłączył się do ogólnoświatowej zabawy zwanej geocatchingiem. Grupa uczniów razem z kolegami z chemiaka przemierza kilkanaście kilometrów w poszukiwaniu skrzynek ze skarbami. Pomysł wyszedł od nauczyciela geografii w Białym, Anny Rutkowskiej, którą realizacji pomysłu wsparł mąż, Jacek Rutkowski, nauczyciel historii właśnie w popularnym chemiaku.

Dla uczniów geocatching to głównie wczesne wstawanie w sobotnie poranki i długie wyczerpujące trasy. Czym innym jest dla ich opiekunów. Widzą w tym możliwość praktycznego i ciekawego połączenia wiedzy i wypoczynku, rozbudzenia pasji uczniów, odkrycia walorów okolicy.

Następnym celem ekspedycji poszukiwawczej będzie Żabie Oczko. Grupa 17 osób spotyka się w sobotę 28 maja o godzinie 10.00 przy kościele na „Barankach”. Można do niej dołączyć.

Przygotowały : Magda Kmicińska i Ewelina Karwowska

(fragment materiału z audycji radiowej)

geocouching01

\

geocouching03

geocouching02

 

 

 

W tym toku szkolnym, w Jubileusz 50- lecia naszej szkoły wpisuje się dziesiąta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Pierwsza edycja odbyła się w marcu 2010 roku. Pomysł na konkurs pojawił się niespodziewanie. Miała to być jednorazowa impreza, mająca na celu zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań kulturą kraju, którego języka się uczą. Pojęcia nie miałyśmy, że konkurs będzie cieszył się tak wielkonkursGB01kim powodzeniem. Pierwsza edycja przyciągnęła tłumy z różnych szkół, a z roku na rok liczba uczestników rosła. Cieszymy się ogromnie z popularności naszego konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji .W tym roku nagrody będą wyjątkowe. Tak wyjątkowe, jak sam konkurs. Z okazji jubileuszu, szykujemy dodatkową atrakcję. Dnia 10 marca organizujemy wyjazd na wydział filologii angielskiej Uniwersytetu w Białymstoku na wykład poświęcony tematyce konkursu. Serdecznie zapraszamy!

Elżbieta Kozłowska- Plak oraz Monika Sokołowska

 

 

 

 

 

konkursGB03

 

 

 

 

 

 

 

konkursGB02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2008/2009- zamykający 40 –lecie istnienia szkoły tylko potwierdził, jaką jest kuźnią talentów. Co zapamiętaliśmy? Aleksander Kuczkowski został laureatem Eliminacji Centralnych XL Olimpiady Języka rosyjskiego, Paulina Ołdak zakwalifikowała się do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Olsztynie, Katarzyna Dolnicka zdobyła mandat posła na XV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Inne sukcesy to: I miejsce – Piotra Piątkowskiego, II miejsce – Patrycji Szczodruch na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" z cyklu imprez „ Cudze chwalicie, swego nie znacie..."; I miejsce – Piotra Piątkowskiego na VII Okręgowym Konkursie Recytatorskim pt. Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" z cyklu imprez „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, wyróżnienie na XV Konkursie Piosenki Religijnej „Cecyliada 2008" w Ełku w kategorii Soliści – gimnazjum i liceum dla Urszula Jaczewskiej, I miejsce Urszuli Łask i III miejsce- Maksymiliana Salskiego na V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Literackie Kreacje organizowanym przez ZKN w Ostrołęce i redakcję „Parnasika", publikacja prac uczennic Katarzyny Mroczkowskiej i Dominiki Ozorowskiej w książce poświęconej Papieżowi w ramach konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk - na pracę pisemną, która miała pokazać życie słowa Jana Pawła II w życiu, myśleniu i postępowaniu człowieka, przede wszystkim młodego.....

Sukces gonił sukces...a przecież nie wymieniliśmy wszystkich!




Koło geograficzne " Śl1.Koło geograficzneadami chronionej przyrody i krajobrazu oraz kultury Ełku i regionu" –opiekunem była pani Agnieszka Wasilewska. Dzięki niej uczniowie pojechali na wycieczkę Śladami zabytków historii i przyrody Ełku, do Mazurskiego Parku Krajobrazowego , do Biebrzańskiego Parku Narodowego, zaliczyli spływ Rzeką Ełk, przeszli eliminacje do Szkolnego konkurs u wiedzy o Ełku i regionie.

 

 

 

 

2. Koło geograficzne

 

 

 

 

 

 

3. Koło greograficzne

 

 

 



© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media