Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Spotkania z pasją

Spotkania z pasją

malekolota001W dn. 02.01.2019 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu 'Spotkania z pasją'. Tym razem - na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego - p. Anzhaliki Prakharevich, odwiedziła nas absolwentka 'Białego Ogólniaka' z 2002 r. - Joanna Kołota. Asia,  która po ukończeniu studiów w Polsce, pracy jako nauczycielka gimnazjum i podróżach, ostatecznie trafiła do Anglii. Tam kontynuowała edukację na poziomie uniwersyteckim, by finalnie, zatrudniona jako nauczycielka, przez kolejne 7 lat do chwili obecnej, uczyć angielskiego w szkole Co-operative Academy of Leeds. W szkole tej uczą się uczniowie pochodzący z 80 krajów i mówiący 70 rożnymi językami.

Więcej…

pas1W środę (10.10.2018 r.) w ramach zajęć z języka angielskiego odbyła się specjalna prezentacja. Poprowadziła ją Agata Łuczaj,zaproszona przez nauczycielkę języka angielskiego Anzhalikę Prakharevich. Agata dokładnie 5 lat temu ukończyła naukę w naszej szkole, a obecnie jest studentką dwóch kierunków II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim. Tegorocznym maturzystom opowiedziała o rekrutacji na studia, życiu studenckim, pracy i praktykach oraz przedstawiła swoje pomysły na gap year dla tych niezdecydowanych. Część prezentacji poświęciła także opowieści o rocznej wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+, którą odbyła w Zagrzebiu. Całość lekcji odbyła się w języku angielskim, a zainteresowani mogli zadać pytania.

23633413 1573660149346920 645447432 oWe wtorek 14 listopada 2017 r, w jednej z klas maturalnych zagościł absolwent naszego liceum z 2008 roku, Mateusz Zakrzewski - magister Uniwersytetu w Białymstoku wydziału Ekonomii i Zarządzania, certyfikowany diet coach, licencjonowany  instruktor kulturystyki, doradca dietetyczny i treningowy, Vice Mistrz Polski w kulturystyce w 2011r. w kategorii do 21 lat, autor artykułów prasowych oraz książki. Zawodowo wspiera ambitnych ludzi w realizacji ich celów sportowych oraz życiowych, motywuje,
doradza, czuwa nad efektami. Prywatnie pasjonat sportów siłowych, oraz interdyscyplinarnego rozwoju osobistego. Zajęcia miały charakter warsztatu z wyżej wymienionego rozwoju osobistego, gdzie został poruszony temat sposobu na znalezienie drogi po ukończeniu edukacji w szkole średniej. Mateusz dyskutował z młodzieżą o tym, czym kierować się przy podejmowaniu dalszych decyzji, ponieważ sam nie wiedział kiedyś, jak zaplanować własną przyszłość. Poruszył problem niskiej samooceny, dotykający
niejedną młodą osobę. Rozmawiał o buncie nastolatka i jak mądrze na nim skorzystać. Nie zabrakło tematu marzeń, bo sam jest przykładem na to, że można je realizować, łącząc pracę z pasją, tworząc tym samym szczęśliwe życie.
 
Jako pasjonat i praktyk życia, zawsze i wszędzie towarzyszy mu motto: "Żyj, póki żyjesz"

20170406 101632Niezmiernie się cieszymy kiedy spotykamy się z Ewą Jodko ( absolwentką naszego liceum ) oraz Wojciechem Niewińskim którzy ściśle współpracują z fundacją Usłyszeć Afrykę oraz organizacjami pozarządowymi. Po raz już czwarty Ewa i Wojciech odwiedzili naszą szkołę w czwartek, 6 kwietnia. Tym razem przeprowadzili lekcję dla uczniów klas 1 b, c , d, f . Spotkanie, które odbyło się w języku angielskim, zrobiło ogromne wrażenie na pierwszoklasistach. Ewa i Wojciech z pasją opowiedzieli o swojej pracy
w Ugandzie oraz Sierra Leone.

  • „Jakiego prezentu można się spodziewać od lokalnych mieszkańców w Sierra Leone?"
  • „ Jakie jest ulubione danie afrykańczyków?"
  • „ Jak wygląda typowa lekcja w szkole ?"
  • „ Dlaczego dziewczynki w Ugandzie golą głowy?"
  • „ Jaki jest stereotyp białego człowieka wśród mieszkańców Afryki?"
  • „ Dlaczego mieszkańcy Ugandy boją się kotów?"
  • „Jak walczyć z wirusem Ebola?"

Na te i inne pytania nasi uczniowie usłyszeli odpowiedzi...Nic dziwnego, że lekcja zleciała błyskawicznie a nasi goście zostali nagrodzeni brawami. Dziękujemy serdecznie!!!

20170406 100230

 

 20160401 131207Bardzo cieszą nas momenty kiedy nasi absolwenci, kierując się własnymi chęciami, odwiedzają nas i opowiadają o tym co im się w życiu przydarza. Niektórzy  swoimi doświadczeniami pragną dzielić się z obecnie uczącą się młodzieżą. Tak też stało się i tym razem, gdy 1 kwietnia odwiedził nas zeszłoroczny maturzysta, Marcin Szczęk. Wielu z was kojarzy go z pewnością. To ten chłopak, który gdziekolwiek w szkole musiał iść,  nie rozstawał się ze swoim longboard`em.
Podczas lekcji języka angielskiego dla klas trzecich( 3 a,g ), posługując się tym językiem właśnie, opowiadał o swoich losach po zdaniu matury. Marcin obecnie studiuje w Danii, w Aalborg University na kierunku Economics and Businesses Administration. Żeby tam się dostać, musiał zdać egzamin TOEFL, potwierdzający znajomość języka angielskiego. Studia są całkowicie bezpłatne.
  Marcin bardzo ciekawie opowiadał o życiu w Danii, zwyczajach, jedzeniu, czasie wolnym i , oczywiście, o studiowaniu. Było to bardzo motywujące i inspirujące spotkanie.  Nie jedna z osób tam obecnych zadaje sobie pewnie to pytanie:

 A może by tak na studia w Danii...

Marcin, dziekujęmy Ci bardzo i zapraszamy serdecznie  do odwiedzenia nas po raz kolejny

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media