Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Spotkania z pasją Naturalnie, z pasją!-Joanna Kołota

malekolota001W dn. 02.01.2019 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu 'Spotkania z pasją'. Tym razem - na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego - p. Anzhaliki Prakharevich, odwiedziła nas absolwentka 'Białego Ogólniaka' z 2002 r. - Joanna Kołota. Asia,  która po ukończeniu studiów w Polsce, pracy jako nauczycielka gimnazjum i podróżach, ostatecznie trafiła do Anglii. Tam kontynuowała edukację na poziomie uniwersyteckim, by finalnie, zatrudniona jako nauczycielka, przez kolejne 7 lat do chwili obecnej, uczyć angielskiego w szkole Co-operative Academy of Leeds. W szkole tej uczą się uczniowie pochodzący z 80 krajów i mówiący 70 rożnymi językami.

malekolota002Joanna przeprowadziła 2 interaktywne spotkania w j. angielskim, w których uczestniczyło 5 grup językowych uczących się w klasach z rozszerzeniem j. angielskiego. Uczniowie mogli dowiedzieć się o różnicach między polskim a angielskim systemem edukacji, realiach pracy i życia w międzykulturowej społeczności, jak również zadać pytania. Szczególne zainteresowanie wzbudziły rozbieżności w podejściu do edukacji w Polsce i Anglii.

Uczniowie wyszli zainspirowani historią Joanny i zachęceni, by rozwijać umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

malekolota003© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media