Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Spotkania z pasją Inspirujące spotkanie z absolwentami

Bardzo nas cieszy kiedy nasi absolwenci odwiedzają  szkołę. Czy to tylko po to by sie na chwilę pokazać i opowiedzieć co u nich słychać, czy to w przypadku kiedy kierują ich do nas obowiązki zawodowe. 

Bardzo ciekawym, mimo iż jeszcze z innej kategorii,  okazało się spotkanie z dwoma absolwentami z 2006 roku jakie miało miejsce 23  kwietnia 2014. W czasach szkolnych przyjaciele z równoległych klas,  później ich drogi życiowe biegną już zupełnie inaczej, wiąże  je jedna wspólna cecha i przesłanie, z którym przyszli do obecnie uczącej się młodzieży. To przesłanie to zachęta do szukania własnych pasji, rozwijania ich, nie ulegania modom,  wykorzystywania "na maksa" czasu spędzonego teraz w szkole, czy później na studiach.  Szczególny nacisk jak pokazało ich doświadczenie sugerowali kłaść na naukę języków obcych, zwłaszcza, że jak wiadomo "...póki co macie ją- uczniowie- za darmo". 

 

IMG 0606

Paweł Stańczuk studiował w Polsce (Białystok i Warszawa), pracował przez 3 lata w Business Centre Club, następnie w Polsce Przedsiębiorczej. Obecnie prowadzi własną firmę THINK Consulting & Business Training. Kuba Markowski studiował w Polsce (Białystok) oraz za granicą (Wielka Brytania). Obecnie jest pracownikiem międzynarodowej firmy wydobywającej ropę naftową. Zawodowo podróżuje po Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Obydwaj są miłośnikami sportów: bieganie, Tajski boks, wyczynowa jazda na rolkach.
IMG 0600

Spotkaniu towarzyszyła doskonała atmosfera. Widać było wielkie zainteresowanie młodzieży, dla której to co mówili,  jak mówili- jeden z prowadzących wyłącznie po angielsku- dodatkowo wszystko bardzo atrakcyjnie ilustrowane,   okazało się przekazem autentycznym i trafiającym. Z pewnością dla wielu przykład ich dróg życiowym może być natchnieniem do planowania swojego rozwoju i dowodem na to, że nawet wydawało by się skrajnie odważne pomysły na siebie, przy zaangażowaniu, pasji i determinacji mogą się zrealizować.

IMG 0601

Pawłowi i Kubie jeszce raz serdecznie dziękujemy, życzymy dalszych sukcesów i    oczywiście zapraszamy kiedykolwiek będziecie znowu w okolicy© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media