Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Spotkania z pasją Chiny Anny Kocińskiej

 

DSC01387W środę 22 kwietnia 2015 r, uczniowie klas drugich brali udział w kolejnym już,  bardzo ciekawym spotkaniu w ramach naszego cyklu "spotkania z pasją".

Odwiedziła nas nasza absolwentka Ania Kocińska, która podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem i pracą w Pekinie oraz Hong Kongu. Ania spędziła sześć miesięcy w Pekinie, pracując jako nauczycielka języka angielskiego w jednej ze szkół stolicy Chin. Obecnie, nasza absolwentka już drugi rok pracuje w Hong Kongu, nauczając angielskiego w Centrum Językowym.

Jak długi jest Chiński mur? Co to jest tuk-tuk? Dlaczego opalenizna nie jest mile widziana w Chinach? Dlaczego parasolka jest nieodłącznym atrybutem każdej Chińskiej kobiety? Jaki jest stopień zanieczyszczenia w Pekinie? Na te i inne pytania odpowiedział nasz gość podczas spotkania z licealistami.
DSC01400

Ania również podzieliła się szczegółami swojej pracy. Opowiedziała o systemie edukacji w Chinach oraz o metodach nauczania języka angielskiego. Okazało  się, że język angielski cieszy się ogromna popularnością w tej części świata, a na zorganizowane formy jego nauczania  przyprowadzane są dzieci nawet w wieku 15 miesięcy.
Przykład Ani z całą pewnością zmotywował naszych uczniów do nauki języków obcych, potwierdzając po raz kolejny, że  daje to niesamowite możliwości oraz otwiera okno na cały świat.
Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie, a pytaniom nie było końca.
My serdecznie Ani dziękujemy, trzymamy kciuki  i życzymy jej satysfakcji i radości z wykonywania tak ciężkiego, ale jakże potrzebnego zawodu!!!


więcej zdjęć w galerii

DSC01416

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media