Główna Wolontariat

todzialamy

W ramach członkostwa  w Klubie Szkół UNICEF przyłączyliśmy się do projektu edukacyjno-społecznego UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska. Jest to innowacyjna propozycja skierowana do wolontariuszy Szkolnego Kola Caritas. W ramach projektu UNICEF będziemy pracować nad wspólnie opracowanym projektem społecznym ,,Tradycja – to co niezmienne w zmieniającym się świecie’’ w obszarze edukacja i kultura. Poprzez wywiady, spotkania i rozmowy z Seniorami będziemy poznawać polskie tradycje i zwyczaje związane z najważniejszymi świętami, uroczystościami oraz okresami w ciągu roku. Celem projektu jest uświadomienie młodzieży potrzeby zachowania i kultywowania tradycji własnego narodu.

wolontariat001Wniedzielne popołudnie, 1 marca,uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Tego dnia, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ełku, odwiedziłPastor wraz z żołnierzamiz szóstej zmiany NATO-wskich sił sojuszniczych, którzy na co dzień stacjonują w Bemowie Piskim. Bariera językowa nie była problemem, nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Goście byli zainteresowani naszą szkołą, zadawali wiele pytań, chętnie też opowiadali o sobie i swojej trudneji odpowiedzialnej pracy. Nasi uczniowie pośredniczyli w rozmowach między Seniorami iżołnierzami z pododdziału przeciwlotniczego z Rumunii.

Na koniec spotkania umówiliśmy się na następne, wymieniliśmy się kontaktami             i wspólnie podjęliśmy decyzję o stałej współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas.

wolontariat002

wolontariat003

imageGutHa001Piękne i błogosławione piątkowe popołudnie. Tego dnia, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas , mimo zmęczenia po całotygodniowym wysiłku w szkole, stawili się punktualnie o 15.30 przy Ełckim Centrum Kultury, aby podjąć nowe wyzwanie.

20191002 1505220W tym roku szkolnym kontynuujemy działania na rzecz dzieci chorych onkologicznie pozostających po opieką Fundacji ,,Pomóż Im’’. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy również współpracować z ze wspaniałymi Paniami ze Stowarzyszenia Ełckich Amazonek. Zgodnie                          z wcześniej podjętymi planami zakładamy Pola Nadziei. Pierwsze, przed Ełckim Centrum Kultury, już powstało. 2 października, mimo padającego deszczu, posadziliśmy 100 cebulek żonkili, kwiaty te są symbolem wyższości poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kiedy wiosną zakwitną, będziemy rozdawać mieszkańcom Ełku, kwestując na rzecz cierpiących dzieci.

Nasi wolontariusze, tym razem z klasy pierwszej dowiedli, że na nich zawsze można liczyć.

PART 1569757007474Nowy rok szkolny i nowe wyzwania stanęły przed wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas. Planów jest dużo, bo i potrzeby są ogromne. Dzięki Bogu, rąk do pracy nie brakuje, do dziś potrzebę służby na rzecz drugiego człowieka zgłosiło ponad 70 wspaniałych uczniów klas pierwszych.

Pierwsze działania za nami, ledwie skończyła się zbiórka żywności, ,, Kromka Chleba dla Sąsiada’’, a już podjęliśmy kolejne wyzwanie. 29 Września, przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, odbyło się otwarcie sezonu Ełckiego Klubu Morsów "Arktyka". Nie mogło zabraknąć naszych wolontariuszy, którzy dzielnie rozdawali uczestnikom ciepłe posiłki, kiedy śmiałkowie wyszli z Jeziora Ełckiego po pierwszej tego sezonu kąpieli.

A to wszystko w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

received 522732004963810